Blueair HealthProtect 7740i polecany oczyszczacz powietrza

Nowoczesny oczyszczacz powietrza Blueair HealthProtect™ 7740i

 

 

Najbardziej zaawansowany oczyszczacz Blueair chroniący przed wirusami i bakteriami 24/7

Cała linia oczyszczaczy powietrza Blueair pod nazwą HealthProtect™ to najbardziej zaawansowane urządzenia, jakie do tej pory opracował Blueair.

W linii HealthProtect zastosowano najnowsze technologie: HEPASilent Ultra™, GermShield™, SpiralAir™ oraz inteligentne filtry. Każdy komponent urządzenia został skrupulatnie zaprojektowany w Szwecji.

Oczyszczacze powietrza Blueair w tej linii niemal bezszelestnie zapewniają maksymalną wydajność i energooszczędność.

HealthProtect™ to oczyszczacz dla tych, którzy chcą oddychać bezpiecznym, czystym powietrzem. Model 7740i świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 62 m², zapewniając 5 wymian powietrza na godzinę (zalecane przez AHAM).

 

HEPASilent Ultra™

HEPASilent Ultra™ to najbardziej zaawansowana technologia filtracji Blueair, która pozwala oczyszczaczom powietrza dostarczać znacznie więcej czystego powietrza przy niższym poziomie szumu i mniejszym zużyciu energii.

Technologia ta łączy w sobie filtrację elektrostatyczną i mechaniczną, aby usunąć 99,97% cząsteczek do rozmiaru 0,1 mikrona unoszących się w powietrzu, takich jak: alergeny, kurz, pyłki, sierść, wirusy i bakterie, pleśń, lotne związki organiczne i zapachy. Filtry wymienne do Blueair HealthProtect 7740i znajdziesz tutaj.

 

Aktywny naturalny węgiel kokosowy ma dużą powierzchnię adsorbującą i jest stosowany do skutecznego usuwania LZO (VOCs), substancji chemicznych i nieprzyjemnych zapachów domowych. HEPASilent Ultra™ to 50% więcej czystego powietrza, 55% mniej zużytej energii i o 10% niższy poziom hałasu niż tradycyjna filtracja HEPA.

GermShield™

Nawet gdy Twój oczyszczacz jest w stanie czuwania (stand-by), technologia GermShield™ aktywnie monitoruje jakość powietrza w Twoim pomieszczeniu, zapewnia jego łagodny przepływ i eliminuje wirusy oraz bakterie na filtrach przy użyciu technologii plazmowej. Delikatny strumień powietrza zapobiega ponownemu rozwojowi drobnoustrojów.

 

SpiralAir™

W przeciwieństwie do innych oczyszczaczy powietrza, które dostarczają czyste powietrze tylko do niewielkiej części pomieszczenia, wyloty SpiralAir™ zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić 360°, wielokierunkowy przepływ powietrza. Czyste powietrze szybko dociera do każdego zakątka pomieszczenia, dzięki temu oddychasz czystym powietrzem gdziekolwiek jesteś.

Cichy jak szept

Linia HealthProtect™ wykorzystuje technologię filtracji HEPASilent Ultra™, która zapewnia jej wysoką wydajność, pracując niemal bezszelestnie. Technologia HEPASilent Ultra™ charakteryzuje się o 10% niższym poziomem szumu w porównaniu z tradycyjną filtracją HEPA. W najniższym trybie pracy generuje jedynie 27 db(A), co oznacza, że jest cichy jak szept. W najwyższym trybie wytwarza 55 dB(A), czyli tyle, ile głośniejsza rozmowa. 

Niskie zużycie energii

Technologia HEPASilent Ultra™ dostarcza więcej czystego powietrza przy 55% mniejszym zużyciu energii niż tradycyjna filtracja HEPA. Przy najwyższym trybie pracy oczyszczacz powietrza HealthProtect™ zużywa tylko 72 W, a przy najniższej prędkości wentylatora tylko 9W energii.

 

Tryb automatyczny

Wybranie trybu automatycznego sprawi, że oczyszczacz powietrza HealthProtect™ sam dostosuje swoją pracę tak, aby jak najszybciej usunąć zanieczyszczenia. Wentylator płynnie zwiększa prędkość do odpowiedniej wartości na podstawie odczytów czujników i zwalnia, gdy powietrze jest ponownie czyste. Dzięki temu oczyszczacz powietrza zawsze pracuje z idealną mocą potrzebną do utrzymania czystości powietrza w Twoim domu.

Prawdziwie inteligentna konstrukcja i technologia filtrów

Inteligentny układ RFID precyzyjnie monitoruje stan filtra, powiadamia o konieczności wymiany i automatycznie rozpoznaje zastosowany nowy filtr. Konstrukcja SmartFilter Ultra ze składaną ramą umożliwia złożenie filtrów podczas ich wyjmowania, zatrzymując kurz i zanieczyszczenia wewnątrz.

Filtr główny jest łatwo dostępny poprzez otwarcie drzwiczek po prawej stronie urządzenia. Dzięki SmartFilter możesz mieć pewność, że czyste powietrze będzie dostarczane do Twojego domu nawet przez 1 rok. Inteligentny algorytm czujnika dokładnie oblicza stopień zanieczyszczenia powietrza i informuje, kiedy nadszedł czas na wymianę filtra (6-12 miesięcy).

 

Efektywna filtracja wstępna

Oczyszczacz powietrza HealthProtect™ jest wyposażony w filtry wstępne, które w wygodny i szybki sposób można wyczyścić, znacznie wydłużając żywotność filtra głównego.

Przejmij kontrolę z aplikacją Blueair

Dzięki inteligentnym funkcjom, takim jak wskaźnik czasu pozostałego do oczyszczenia powietrza i unikalnemu algorytmowi Blueair, który śledzi wiele parametrów w czasie rzeczywistym, będziesz mieć kontrolę nad postępem oczyszczania powietrza w Twoim domu.

W aplikacji mobilnej dostępne są również informacje o realnym zużyciu filtra oraz wskazówki, jak wymienić filtr. Za pomocą funkcji „Witaj w domu”* oczyszczacz powietrza zacznie pracować, kiedy będziesz już blisko swojego miejsca zamieszkania, aby powitać Cię  zdrowym i czystym powietrzem. Ta funkcja pozwala oszczędzać energię, bo urządzenie pracuje tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

Aplikacja umożliwia również bezstopniową regulację trybu pracy oczyszczacza, w zakresie od 1 do 20 trybów prędkości. Oczyszczaczem możesz sterować również poprzez asystentów głosowych Amazon Alexa oraz Google Assistant*.

*Funkcja „Witaj w domu” oraz wsparcie głosowe dla Google Assistant dostępne w drugiej połowie 2021 r.

 

Interfejs użytkownika

Panel sterujący zapewnia stały dostęp do informacji:

 • Odczyt PM1, PM2.5, PM10
 • Wskaźnik zużycia filtra
 • Tryb automatyczny
 • Stan sieci Wi-Fi
 • GermShield™
 • Prędkość wentylatora

Wysokiej jakości czujniki laserowe

Moduł czujnika cząstek stałych wykrywa stężenia zanieczyszczeń: PM1, PM2.5 i PM10. Wysokiej jakości sensor laserowy LZO (VOCs) wykrywa gazy, zapachy i formaldehyd. Dzięki odpowiednim czujnikom będziesz mógł również sprawdzić poziom wilgotności i temperatury.

 

Wskaźnik jakości powietrza

Dzięki intuicyjnemu 5-kolorowemu wskaźnikowi można łatwo uzyskać aktualne informacje na temat poziomu zanieczyszczeń w Twoim domu. Lewa strona wskaźnika pokazuje ilość cząsteczek w powietrzu, a prawa strona ilość gazów i zapachów. Jakość powietrza jest sygnalizowana kolorami: niebieskim (doskonała), zielonym (dobra), żółtym (średnia), pomarańczowym (niska) i czerwonym (zła).

 

Charakterystyka produktu Blueair 7740i

 • Zalecana wielkość pomieszczenia: 62m2 (przy 5 wymianach powietrza na godzinę)
 • CADR: dym 735 m3/h, kurz >675 m3/h, pyłki 735 m3/h
 • Odpowiedni do salonów i dużych przestrzeni (5 wymian powietrza na godzinę wg standardu AHAM)
 • Zaawansowana technologia filtracyjna - HEPASilent Ultra™
 • Wydajny energetycznie 9-72W
 • Cichy 27-55dB(A)
 • Wskaźnik zużycia filtra
 • Wi-Fi i aplikacja Blueair
 • Obsługa głosowa Amazon Alexa i Google Assistant
 • Łatwy w użytkowaniu i konserwacji
 • Testowany przez laboratorium zewnętrzne AHAM
 • Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, ukryte kółka i zwijacz przewodu

 

Dane techniczne

 • Wymiary: wysokość 855mm, szerokość 340mm, głębokość 340mm
 • Wymiary z opakowaniem: wys. 1000mm, szer. 455mm, gł. 430mm
 • Materiał wykonania: stal Premium
 • Waga urządzenia: 19,2kg
 • Waga z opakowaniem: 24,5kg
 • Dominujący kolor: biały
 • Napięcie: 230V/50Hz
 • Kod producenta: BLUHP7740I

 

   

Kampania Społeczna #wygrajzplastikiem

wygraj z plastikiem

 

Firma Kuna System od lat uświadamia społeczeństwo o szkodliwości plastiku i jego wpływie na zdrowie każdego człowieka. Nie ukrywamy, że z roku na rok jest nam łatwiej. Media zainteresowały się tematem i dzisiaj niemal w każdej telewizji co jakiś czas pojawia się temat plastiku. Można wręcz powiedzieć, że temat stał się modny. Gwiazdy showbiznesu deklarują swoją gotowość do walki z plastikiem, w restauracjach coraz częściej dostaniesz do napoju papierową słomkę, zachęcani jesteśmy do stosowania bidonów wielokrotnego użytku, plastikowe talerzyki na imprezach coraz częściej zastępują naczynia biodegradowalne, w dystrybutorach wody coraz częściej znajdziesz kubki wykonane np. z kukurydzy itd. Zbliża się prawdziwa rewolucja (a może już trwa) i walka z plastikiem wydaje się za kilka lat być wygrana wg optymistycznego scenariusza. Bardzo nas cieszy, że w naszej branży znaleźliśmy wielu naśladowców. Firmy oferujące dystrybutory czy filtry do wody kopiują niemal każdy nasz pomysł. Bardzo nam to schlebia. Oznacza to, że

Więcej…

   

Najlepszy filtr do wody - Bluewater Cleone

bluewater-cleone

 

Szukasz najlepszego filtra do wody? Chcesz być pewny, że woda z Twojego kranu jest bezpieczna? Chcesz skończyć z zakupami butelkowanej wody i noszeniem plastikowych śmieci? Jeśli odpowiadasz twierdząco na te pytania, to nie mogłeś lepiej trafić. Mamy dla Ciebie rozwiązanie bezkompromisowe. Bluewater Cleone to urządzenie, z którego wodę pije już ponad 10.000.000 osób na całym świecie. Dlaczego warto posiadać w domu ten najlepszy filtr do wody? To proste - odkręcasz kran i płynie zdrowa, bezpieczna, krystalicznie czysta woda z minerałami. Idealna dla Ciebie, dla Twojego dziecka, dla Twoich najbliższych. Nigdy więcej nie kupujesz wody butelkowanej, nie nosisz jej do domu, nie generujesz plastikowych śmieci, oszczędzasz czas i pieniądze. Czteroosobowa rodzina średnio co 3 lata i tak wyrzuca równowartość tego urządzenia do śmieci w postaci kupowanych napojów, wody czy soków. Pytanie jest więc nie 'czy', ale 'kiedy' popłynie u Ciebie w domu krystalicznie czysta woda z Bluewater Cleone?! Decyzja w Twoich rękach, my zajmiemy się resztą. Skontaktuj się z nami lub Dystrybutorami/Partnerami Kuna System i poznaj szczegóły aktualnej oferty.

   

Z alergią na Ty

kuna system

 

Każdy alergik potwierdzi, że życie z tą chorobą nie jest łatwe. W zależności od stopnia alergii, czynnika uczulającego oraz predyspozycji organizmu przechodzenie tej choroby wymaga często stosowania farmakoterapii lub immunoterapii swoistym antygenem (tzw. odczulanie). Dlaczego piszemy o tym zimą? Wiele osób sądzi, że alergie to problem typowo wiosenno-letni. Nic bardziej mylnego. Jeśli jesteś uczulony na pyłki drzew, to doskonale wiesz, że aktualnie pyli olsza (olcha), leszczyna, cis, a lada moment zacznie topola i wierzba. Kichanie, katar i załzawione oczy w lutym wcale więc nie muszą być oznaką przeziębienia. Specjaliści są zgodni - najlepszym sposobem walki z alergią jest

Więcej…

   

Strona 1 z 8

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>